borukaynak.com

MÜHENDİSLİK SANAYİ LTD.

Slide 1

Exact 200Boru Kesme ...

Gönyesinde, çapaksız, hızlı, emniyetli boru kesimi her tür imalatın başlangıç noktasıdır.

TS Mühendislik müşterilerine yıllardır, kaliteli, muhtelif boru kesme ve boru kaynak ağzı açma çözümlerini uygun fiyata tedarik etmektedir.

Slide 2

OSW Açık Kaynak BaşlığıOrbital Boru Kaynağı ...

Mikroelektronik tesislerinin hassas borulamalarından, uluslararası boru hatlarının kaynağına kadar pek çok çap, et kalınlığı, malzemenin kaynağına yönelik ekipman tedariki TS Mühendislik firmasının en iddialı olduğu konulardan biridir.

Slide 3

Centromat Boru Merkezlemeİlave ekipmanlar, aksesuarlar ...

Borulama işlerinde maliyet tasarrufu, hız, pratiklik, kalite sağlayacak pek çok ilave ekipman ve aksesuarı müşterilerine tedarik eden TS Mühendislik, uygulamalarınız hakkında muhtelif çözümler sunmaktadır. 

 

Previous Next

Exact Portatif Boru Kesme Sistemi

Bıçaklar

TCT

TCT Bıçak

Cermet

Cermet Bıçak

Diamond

Diamond Bıçak

Exact Bıçaklarının Özellikleri

Tüm Exact bıçakları Exact boru kesme makinasında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

TCT Bıçaklar

 • Bıçak Gövdesinin Kalınlığı : 1.5 mm
 • Kesme ucunun Kalınlığı : 1.8 mm
 • Diş sayısı : 46
 • Dişlerin malzemesi : Sert Metal
 • Exact TCT bıçaklar; çelik, bakır, alüminyum ve her tür plastiğin kesimi için tavsiye edilirler. TCT bıçaklar aynı zamanda çok katmanlı boruların kesimi için de uygundur. TCT bıçaklar 2-3 defa bilenebilirler. Bileme işlemi bu konuda ehil olan yerlerde yapılabilir.

CERMET Bıçaklar

 • Bıçak Gövdesinin Kalınlığı : 1.5 mm
 • Kesme ucunun Kalınlığı : 1.8 mm
 • Diş sayısı : 46
 • Dişlerin malzemesi : Seramik alaşım
 • Exact Cermet bıçaklar; paslanmaz, titanyum ve aside dayanıklı boruların kesimi için tavsiye edilirler. Cermet bıçakların uçları seramik alaşımlıdır Bu seramik alaşım son derece sert olduğu için her tür malzemenin kesiminde uzun ömürlüdür. Cermet bıçaklar 2-3 defa bilenebilirler. Bileme işlemi bu konuda ehil olan yerlerde yapılabilir.

DIAMOND Bıçaklar

 • Bıçak Gövdesinin Kalınlığı : 1.5 mm
 • Kesme ucunun Kalınlığı : 2.5 mm
 • Kesici malzemesi : Elmas
 • Exact DIAMOND bıçaklar; sadece döküm, düktil, beton boruların kesimi için kullanılablirler. Diamond bıçaklar bilenemez.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Bıçaklar bilenebilir mi ? Evet, TCT ve Cermet bıçaklar 2-3 defa bilenebilir. Bileme işi profesyonel bileyicilere yaptırılmalıdır.

Bıçakların kesici uçları gevşer veya düşerse tamir ettirmeye değermi ? Genel olarak gevşeyen uç sayısı 5’i geçmediği sürece tamirat yapmak ekonomik olabilir.

TCT veya Cermet bıçaklarla döküm borular kesilebilir mi ? Evet, kesebilirsiniz ancak bıçakların ömrü pek uzun olmaz.

Diamond bıçak daha ilk kesimde neden deforme oldu ? Yanlış malzeme kesmeye çalışılmıştır. Diamond bıçak sadece döküm boru veya beton boru kesebilir.

Makinaya bakım yapılmalı mıdır ? Evet ve aynı zamanda hareketli koruyucu parçalar toza karşı kontrol edilmelidir. Bunun dışında yapılması gereken bakım yetkili servislere yaptırılmalıdır.

Bir bıçakla kaç kesim yapabilirim ? Genelde tam bir ömür belirlemek imkansızdır. Bıçağın ömrü şu faktörlere bağlıdır; • Kesilecek malzemenin türü • Borunun et kalınlığı • Kesim sırasında uygulanan hız • Boru ile ilk temas ettiği andaki cihazın boru üstüne bastırılma hızı. Kullanıcının yeteneği ve çalışma alışkanlıkları da bıçağın ömrünü etkileyecektir. Bıçakların ömrü hakkında aşağıdaki tecrübeler fikir verebilir.

Diamond bıçak  Yeni bıçak  1.Bileme  2.Bileme 3.Bileme  Toplam kesim adedi

Test borusu: Dış çapı 110.5 mm. ,

et kalınlığı 3.5 mm olan dökme demir boru

1000-1500 Bu  bıçaklar  bilenemez 1000-1500
TCT bıçak          

Test edilen boru türü: Dış çapı 114.3 mm. ,

et kalınlığı 3.6 mm olan ST 35.8 çelik boru

 70–90  70–90  60-80  50-60 250-320

Cermet bıçak

         

Test edilen boru türü: Dışçapı 114.3 mm ,

et kalınlığı 3.6 mm olan AISI 304 / 304 L paslanmaz çelik boru

40–50 40–50 30-40 30-40 140-180

Kesim sonucu neden eskisi kadar düzgün değil ? Bıçak körelmiştir. Kesim sırasında oluşan kesme kuvveti makineyı sağa doğru itiyordur. Mengenesi iyice sıkılmamıştır. Mengene kısmı temiz ve yağlanmış değildir. Tekerlerin biri veya birkaçı sıkışmış ve dönmüyordur. Borunun dış kısmı kirlidir veya borunun dış yüzü düzgün değildir. Kesim hızı gerekenden çok hızlıdır. Bıçak sıkı biçimde monte edilmemiştir.

Makine ters yönde çevrilebilir mi ? Hayır. Kesim hep ileriye doğru yapılmalıdır. Ters yönde kesim bıçağı bozar.

Makine boru etrafında döndürülebilir mi ? Evet mümkün, ancak boruların düzgün şekilde desteklenmesi ve kesilmiş olan parçaların nereye doğru esneyecekleri dikkate alınmalıdır. Exact kesme sistemi genelde mevcut tesisatın kesilmesi için en uygun cihaz değildir.

Dikey boruları kesmek mümkün müdür? Evet mümkündür, ancak iki unsura dikket etmek önemlidir. * Kesildikten sonra yukarıdaki borunun ağırlığının nereye bineceği * Boru destek yerleri borular arasında kesme bıçağının sıkışmayacağı biçimde olmalıdır.

Exact kesme sisteminin sahip olduğu belgeler nelerdir ? Exact 98/37/EU ve 98/336/EEC direktiflerine uygundur ve aşağıdaki tüm standartlara uygundur. o EC 50144-1 (2000) o EC 50144-2-5 o EC 55014-2 (1997) o EC 61000-3-3 (1995) + Am.Al (2001) Ayrıca FI-etiketini taşıma ehliyetine sahiptir.

Broşür için tıklayınız !!

Ulaşım - İletişim

TS Mühendislik Sanayi Ltd. Şti.
Dereboyu Mevkii Basın Ekspres yolu No:15/B 34303 Küçükçekmece İstanbul
Tel : 0 212 697 77 44 - 0 212 697 87 77  Fax: 0 212 697 05 00
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  Halkalı V.D. 8590526228